Každý, kdo něco vyrábí, vytváří, nebo poskytuje služby, chce vydělat peníze. Nedovedu si představit, že by někdo peníze nechtěl. Předpokládal bych, že v civilizované společnosti se výrobci a prodejci snaží poznat přání zákazníků, aby jim prodali to, o co zákazníci mají zájem. Zřejmě máme k civilizované společnosti ještě hodně daleko.
Výrobci a prodejci se nyní uchylují k podivným trikům, vymýšlejí si šrotovné a jiná lákadla, jenže teď, když mají lidé peněz málo, stěží se nechají nalákat ke koupení toho, co nechtějí.
Také uvažujete o koupi počítače, notebooku či netbooku kompatibilním s PC? A také jste si všimli, že si s ním povinně musíte koupit jediný operační systém?
Když jsem více než před rokem zjistil, že ASUS dodává na indický trh Eee PC s Linuxem, doufal jsem, že civilizace dorazí i do Evropy, že se konečně nebudu muset s instalací dřít sám, nebudu muset na internetu vyhledávat správné ovladače... Doufal jsem však marně.
Přestavte si, že si půjdete koupit auto se vznětovým (dieselovým) motorem. Prodavač řekne, že si musíte koupit auto se zážehovým (benzínovým) motorem, ten vyšroubujete a vyhodíte, pak si koupíte vznětový motor a nějak si ho tam našroubujete. A stejně to dělají výrobci a prodejci počítačů. Chcete používat Linux? Můžete, ale napřed zaplaťte microsoftovné!
Těší mě, když po měsících trápení nakonec v mém počítači funguje skoro všechno, ale zas takový masochista nejsem. Raději budu při životě udržovat staré počítače, kde již mám vše nainstalováno. Dokud budou výrobci a prodejci přisluhovat dodavateli jediného operačního systému a ignorovat potřeby zákazníků, na žádné laciné triky se nachytat nedám a nový počítač si nekoupím.