Ice Bear SoftTvorba rejstříků v hindštině a maráthštině, beta 3

Autoři: Zdeněk Wagner, Anshuman Pandey, Jaya Saraswati

1. Popis

Zde jsou zveřejněny testovací verze modulů pro tvorbu rejstříků v hindštině a maráthštině pomocí xindy. Software je téměř připraven pro zařazení do distribuce xindy, přestože některé problémy dosud nebyly vyřešeny. Podrobnější informace najdete v tomto dokumentu, který je součástí balíiku.

Důležitá poznámka: Po opravě chyby v beta 2 již moduly fungují v TeX Live 2010.

Balík obsahuje též několik testovacích souborů. Testy zpracované LaTeXem jsou dostupné níže ve formátu PDF pro toho, kdo chce vidět výsledek, ale nechce si stahovat celý balík. Rejstříky v testovacích souborech obsahují všechna slova bez ohledu na pád či slovesný tvar. Cílem je demonstrovat abecední řazení, ne způsob tvorby rejstříků.

  1. Vzorový dokument z balíku Velthuis Devanagari for TeX kódovaný ve Velthuisově transliteraci
  2. Stejný dokument v kódování UTF-8 zpracovaný XeLaTeXem
  3. Text z maráthské Wikipedie v UTF-8 zpracovaná XeLaTeXem
  4. Demonstrace pravidel pro zpracování písmen s nuktou

2. Slajdy z přednášky

Můžete se podívat na slajdy z přednášky na konferenci TeXperience 2010 (v angličtině). Video bude možná též k dispozici.

3. Instalace a download

Můžete si stáhnout plný zdrojový soubor xindy-devanagari.zip. Tento archiv obsahuje i všechny PDF soubory uvedené výše. Kromě zdrojových souborů jsou v balíku i některé vygenerované soubory, které jsou připraveny k instalaci. Instalační skript je připraven pro distribuci TeX Live 2008, 2009 a 2010 pro unixové systémy. V jiných distribucích TeXu nebude fungovat.

Můžete si též stáhnout snadno instalovatelný archiv install-xindy-devanagari.zip. Tento soubor neobsahuje dokumentaci ani zdrojové soubory. Instalaci provedete pouhým rozbalením do vhodného adresáře. V distribuci TeX Live 2010 se adresářová struktura nepatrně změnila. Ve starších verzích byly všechny moduly umístěny přímo v podadresářích texmf/xindy, tj. zde byly mimo jiné adresáře base, langtex. Nyní jsou tyto adresáře umístěny o úroveň níže v adresáři texmf/xindy/modules. Soubor tedy rozbalte do příslušného adresáře podle toho, jakou distribuci TeXu máte.

4. Licence

Licence tohoto balíku je GPL v2+.

5. Externí odkazy: