Ice Bear SoftVšechna Editina tajemství


Zdeněk Wagner, brož., 148 stran, ISBN 978-80-87106-34-1
Vydalo Nakladatelství Martin Stříž, Bučovice.


Obálka

Chcete okusit svět kouzel?
Chcete prožít virtuální realitu?
Chcete vstoupit do krajin v jiných dimenzích?

Kniha Všechna Editina tajemství vám nabídne ve dvanácti povídkových příbězích pohled do světů jiných, než v jakých žijeme, do světa vytvořeného jen v útrobách počítače, do světa ovlivněného záměrnými časoprostorovými deformacemi, do světa existujícího na pomezí skutečnosti, snů a kouzel. Obývají jej lidé, jaké potkáváte denně na ulicích, ale i postavy nadpozemské až pohádkové. Ocitnete se v krajinách známých, ale i exotických. Dostanete se do míst, kam jako byste propadli časovým tunelem. Prožijete pronásledování policií i smečkou krvelačných šelem. S hrdinou jiného příběhu budete prchat před upírem. Potkáte bytosti mimozemské, ale i pozemské čarodějky, jejichž kouzla jsou vázána zákony termodynamiky. V mozaice příběhů, jimiž vás budou provádět princezny, tajemné krásky, kapr, lední medvěd a psychiatr, možná nakonec objevíte i poslední Editino tajemství.

Sbírka obsahuje příběhy, jež jsou určeny, podobně jako napsal Jiří Suchý v mottu jedné ze svých povídek, těm dospělým, kteří závidí dětem pohádky. Tematicky je kniha různorodá. Titulní povídka je sci-fi operující s časoprostorovými deformaceni, povídka Virtuálně reálný příběh je počítačová sci-fi. Na opačné straně spektra leží náladová povídka Poslední příběh vánočního kapra. Ondřej Neff kdysi definoval rozdíl mezi literaturou fantasy a sci-fi. Když člověk toužebně vztáhne ruce k obloze a náhle se octne na Měsíci, je to fantasy. Jestliže se člověk dostane na Měsíc pomocí nějakého technického dopravního prostředku, je to sci-fi. Pokud se však něco neobvyklého stane poté, kdy člověk vypije nápoj, který dostal od domorodého šamana, je to nerozhodně. A právě povídka 3LM patří do kategorie nerozhodně.

Autorovy inspirační zdroje jsou stále stejné, přesto však jiné. Jeho tvorbu významně ovlivnila autorka křehkých romantických básní, civilním povoláním inspektorka uttarpradéšské policie, Aruna Rai. Její stopy procházejí několika příběhy, v jednom je najdete jistojistě. Autor věří, že tyto tajemně ukryté stopy jejích pomyslných kroků poslouží čtenářům jako milý průvodce všemi příběhy.


Obsah
Všechna Editina tajemství  ...  11
Prsten medvěda Vševěda  ...  23
Láhev snů  ...  43
Stříbrný prstýbek  ...  65
Svatební noc  ...  75
Tvář  ...  81
Koberec  ...  85
Bílý slon a plameňák  ...  91
Virtuálně reálný příběh  ...  97
Poslední příběh vánočního kapra  ...  104
3LM  ...  105
Poslední Editino tajemství  ...  133

Přečtěte si krátkou ukázku z úvodní části knihy.

Kniha vychází k příležitosti konání 3. ročníku konference TeXperience pořádané Československým sdružením uživatelů TeXuÚSKM FaME UTB ve Zlíně. Knihu si můžete objednat na adrese martin@striz.cz, cena 210 Kč plus poštovné a balné. Po domluvě je možný též osobní odběr v Brně, v Bučovicích, v Praze a ve Zlíně, ušetříte nemalé poštovné.

Kniha byla vysázena programem pdfLaTeX v operačním systému Linux. Podrobnosti si můžete přečíst v tiráži.